Informace pro účastníky

Surprise Cup je otevřený turnaj, do kterého se může přihlásit jakýkoliv tým z celého světa. Našim cílem je vytvořit jedinečnou akci, kde budou mít hráči z různých zemí možnost se poznat, něco se od sebe naučit a hlavně si užít spoustu zábavy.

Časový harmonogram

Sraz účastníků v hale je v 8.00, zahájení turnaje a úvodní briefing proběhne od 8.30. Předpokládaný konec turnaje se očekává před sedmou hodinou. Všichni jste srdečně zváni na oficiální afterparty, kde na vás čeká hlavní překvapení turnaje.

Občerstvení

Ráno pro vás bude v přilehlé budově s barem připravena snídaně ve formě rautu. V časovém plánu není na snídani vyhrazený čas, k její konzumaci prosím využijte pauzu mezi zápasy. Jídla bude dost a bude průběžně doplňováno, takže se nemusíte bát, že na vás nevyzbyde.

První dva sudy piva jsou pro vás zdarma!

V baru u haly si také můžete zakoupit oběd, který se bude vydávat mezi 12:00 a 15:00.

V hale bude také volně k dispozici dostatečné množství balené vody.

Afterparty

Afterparty se bude konat v Kasárnách Karlín, které se nachází nedaleko Florence. Pro pohodlnější přesun z haly pojede z nedaleké zastávky MHD Šimůnkova v 19:00 discobus až na místo. Zde si budete moci k večeři vybrat z polévky a dvou jídel (dýňový krém, vepřové v mrkvi s rýží, květákové kari). Večeře není zahrnuta ve startovném. Na afterparty na vás také bude čekat tradiční překvapení a jiná zábava. Těšíme se na vás!

Pravidla turnaje

Surprise Cup se hraje na písku v pětičlenných týmech (minimální počet hráčů na hřišti jednoho týmu je 4). Zápas píská pouze 1 rozhodčí – věříme ve fair play všech týmů a dáváme vám tímto možnost tuto úchvatnou vlastnost v sobě naplno rozvinout. Surprise Cup se inspiruje oficiálními pravidly plážového tchoukballu.

V základních skupinách se hraje na dva sety do 10 bodů. Set musí být o dva body, maximálně však do 13 bodů. Za vítězství se získávají 2 body, za remízu 1 bod. V případě stavu 1:1 na sety rozhodne o vítězi speciální třetí set (více se dozvíte při úvodním brífinku). Výhra v tomto speciálním třetím setu neovlivňuje výsledek zápasu, ale může znamenat výhodu v případě shodného počtu bodů ve skupině.

V druhé části turnaje se hraje na 2 vítězné sety do 10 bodů. Set musí být o dva body, maximálně však do 13 bodů.

Herní systém

Osud určil, za kterou barvu bojuje váš tým. Skupiny A a B bojují za červenou a skupiny C a D za modrou.

V první fázi turnaje hrají týmy stejné barvy mezi sebou. Tyto výsledky se nezapočítávají do celkového bodování turnaje, ale slouží k tomu, aby roztřídily týmy do výkonostních kategorií do druhé fáze turnaje.

V druhé fázi turnaje už budete bojovat jen proti týmům druhé barvy a to podle vašeho umístění v základní skupině. Např. červené týmy umístěné na 1. a 2. místě ve své skupině bojují proti týmům modrým, které se umístili ve své skupině také na 1. a 2. místě (celkem tedy 4 zápasy).

Systém je nastaven tak, že bojujete za vaší barvu, nikoli jen za váš tým. Každý vítězný tým v závěrečném boji získává bod pro svou barvu. Ten je vyjádřen medailí, kterou tým pověsí na příslušné místo v Party a chill-out zóně. Barva, která získá nejvíce medailí, vyhrává celý turnaj.