Surprise Cup 2019

Království zvířat

Co je Surprise Cup?

Je to tak trochu netradiční turnaj v plážovém tchoukballu. Více než o sportovní výkony tu jde především o neformální setkání hráčů z různých zemí a také o to, užít si na začátku mrazivé zimy ještě trochu té letní atmosféry.

Pro koho je turnaj určený?

Úplně pro každého! Pro sehrané týmy, pro rekreační hráče i pro úplné začátečníky. Nemálo účastníků si na Surprise Cupu dokonce zahrálo tchoukball úplně poprvé. Systém turnaje je navržený tak, že po první části dne se týmy rozdělí dle výsledků do výkonostních skupin a v druhé rozhodující části už proti sobě nastupují rovnocenné týmy. Takže pokud vás kolega v práci láká do svého týmu, rozhodně se toho nebojte! (pozn.: jelikož se v průběhu akce podává i alkohol, nedoporučujeme účast mladistvým)

Proč mají všichni kostým?

Protože Suprise Cup má být hlavně zábava! Pro každý ročník určíme téma, které pak provází celou akci – kromě kostýmů, které si každý tým navrhuje podle svého, i doprovodné soutěže, soundtrack, turnajová trička a další.

Letošním tématem je říše zvířat!

Historie

Přestože milujeme klasický halový tchoukball, užíváme si každou příležitost zahrát si na písku. Vždycky nám ale bylo líto, že po každém létu musíme čekat celou zimu, než si budeme moct zase užít písek. A proto jsme přišli s nápadem udělat plážový turnaj na krytých plážových kurtech. Nápad se nám líbil natolik, že jsme v roce 2012 založili Surprise Cup. Kromě ostatních českých týmů jsme pozvali naše polské kamarády a společně si udělali nejzábavnější turnaj, jaký jsme si mohli přát. Každý ročník má také dané jednotné téma – první ročník se odehrál v hawaiských rytmech, pak se na pláži vylodili piráti, další rok zde vykopali válečnou sekyru indiáni a kovbojové. Divoký západ poté vystřídaly květinové děti, super hrdninové a naposledy pohádkové postavy.